מדריך לשיווק חוקי בעסק 2017-06-19T16:15:36+00:00

מדריך לשיווק חוקי בעסק

המדריך לבעלי עסקים לשיווק חוקי באינטרנט

אם יש לך עסק ואתה משווק ומפרסם באינטרנט, המדריך הזה הוא בשבילך.

המומחיות שלי היא לעזור לעסקים לנהל מו"מ ולפתור סכסוכים משפטיים בדרך קלה, יעילה וזולה.
אין עסק שלא צריך ייעוץ משפטי. גם עסק מתחיל וגם עסק קיים.

לא מעט עסקים נמנעים מלקבל ייעוץ משפטי. הסיבה העיקרית היא שבעלי עסקים בטוחים שייעוץ משפטי זה עניין יקר… ולכן רק עסקים גדולים מאוד יכולים להרשות לעצמם ייעוץ משפטי. זו טעות לחשוב כך.

כאשר בעלי עסקים נקלעים לסכסוך כלשהו הקשור לעסק שלהם הם מבינים שלפתור את זה לבד, ברב המקרים, לא ממש יעבוד להם ואז הם מחפשים פתרונות ברחבי הרשת, או אצל חברים/בני משפחה/חברים מהצבא שהם "במקרה" עורכי דין. גם זו טעות לפעול כך.

המדריך שכתבתי נועד לעזור לאותם בעלי עסקים לקבל ידע איכותי, יקר ערך וחשוב מאוד בדרך לניהול נכון של העסק מבחינה משפטית.
שים לב, תביעה משפטית לא מתוכננת עלולה לחסל את העסק שלך – מבלי שתהיה מוכן לזה.

הידע במדריך הזה, יתן לך את היתרון בלדעת! כידוע לך, ידע הוא נשק מס' 1 בכל מו"מ וכאשר הוא נכון ומדוייק, הוא יגרום לך להרגיש בשליטה, להרגיש בטוח בניהול השוטף של העסק שלך. וזו בעצם המטרה שלשמה כתבתי אותו.

הנסיון שלי ולא פחות חשוב, ההגיון והשכל הישר של עוזרים ללקוחותיי להבין את הסכסוך אליו נקלעו, את האפשרויות הקיימות בפניהם, את התהליך המשפטי שהם חלק ממנו וכמובן את הדרכים שניתן לפתור את הסכסוך בדרך הקלה ביותר, הזולה ביותר והמהירה ביותר.

מדוע קראתי למדריך בשם הזה?

ישנם לא מעט בעלי עסקים קטנים הנוטים לחשוב שעורכי דין זה עניין של עסקים גדולים. של חברות גדולות ושל מי שיש לו כסף.
ישנה גם אמונה (שגויה מאוד) לחלק מבעלי עסקים שחושבים שייעוץ משפטי בעסק הוא בזבוז של כסף. אם אתה מאמין בזה, אז המדריך הזה לא בשבילך.

כדי להרגיש בטוח, כדי להרגיש שהפעולות שאתה נוקט הן פעולות שיצמצמו את הסיכונים הכרוכים בפעילות העסקית שלך, אתה לפחות חייב לעצמך לדעת את הדברים הנכונים והחשובים.
הרי אתה יודע כבר שחוסר ידע או חסכון בלקבל ייעוץ משפטי בטרם עשיית פעולה כשלהי בעסק עלולה לחשוף אותך לתביעה משפטית שתחסל את העסק שלך בנוקאוט (כמו למשל 30,000 ₪ על הפרת זכויות יוצרים), בד"כ גם מבלי להוכיח נזקים שכביכול גרמת.

יש מקרים, שידע מוקדם שלך על עניינים מסויימים בניהול העסק יכול לגרום לך להבין בעצמך היכן הדברים עומדים ומתי זה אכן השלב שתזדקק לו לייעוץ משפטי.
מדריך זה נועד לסייע לך ולו בקצת, להבין את הנקודות החשובות שיעזרו לך כיצד להמנע מלהיחשף לתביעה משפטית בעסק.
שים לב, שלכל חלק בעסק שלך, יש פן משפטי ואין אפשרות לכסות את כל התחומים שבהם עסק נתקל ביומיום בעניין משפטי המצריך תשומת לב ייחודית.

אז למה צריך ייעוץ משפטי בעסק?

כל פעולה שאנחנו עושים בחיים לרבות בעסק שלנו, היא פעולה שיש לה השלכות משפטיות.
אז נכון, אנחנו לא עובדים כל הזמן על אוטומט במחשבה כמו "ברגעים אלה ממש מישהו מכין לי לוגו, שילמתי על השירות הזה, מעניין האם הייתי זקוק לייעוץ משפטי בעניין הזה ?" ממש לא. ככה אי אפשר לעבוד, וזו לא כוונת המדריך.

יחד עם זאת, ההסכם שעשית עם הגרפיקאית, עם חברת בניית האתרים, עם מקדם האתר וכו', בין עם נעשה בע"פ או בכתב, במייל או גם בהסכם כתוב שבו מפורטים כל הפרטים שהוסכמו ביניכם, הוא הסכם מחייב ויש לו תוקף משפטי.
אם יש בעיה במתן השירות, באיכות השירות, בהפרה של אחת מההתחייבויות של מי מכם, אז הבעיה הופכת להיות למשפטית והדרך לסכסוך ביניכם נפתחת.

דוגמא נוספת:

אם למשל, חזר לך שיק, לדוגמא על סך 2,500 ₪. והאדם אשר שלמת לו במקביל הגיע אתך להסדר תשלומים בע"פ, וביקש ממך "לסמוך עליו" ובאותה נשימה התחיל לפעול נגדך בהוצאה לפועל, כלומר הוציא לפועל את השיק. תוך 21 ימים תקבל אזהרה עם סכום הזוי ממה שסיכמת עם אותו אדם, ותמצא את עצמך מול
" שוקת שבורה" כמו שנוהגים לתאר בשפה מליצית. כדי שלך זה לא יקרה, אתה צריך לדעת את הכללים העיקרים.

מסקנה:

העסק שלך חשוף לתביעה משפטית כל הזמן בפעילות העסקית שלך. זה לא אומר שכל רגע נתון אתה עומד לקבל הזמנה לבית משפט, אבל הסיכוי שזה יקרה קיים, וזה עלול לסכן את כל תזרים המזומנים שלך!
לכן אם תדע לפעול נכון הרי שבקלות תוכל לצמצם את הנזקים שלך ויותר נכון למזער את הסיכונים שבחשיפת העסק שלך לתביעה משפטית.

חלק 1: חוזים, הסכמים ומילים ששווים לעסק שלך הרבה כסף!
חלק 2: איך לשווק באופן חוקי ורווחי באינטרנט?

להתייעצות באיזור ירושלים השאר פרטים בטופס

עורכת דין אודליה שוהם תיצור איתך קשר באופן ישיר ובהקדם

Please leave this field empty.

פרטי התקשרות: