חתמתי, שילמתי, ולא קיבלתי מפתח?הכר את הערת האזהרה!

בתהליך רכישת הדירה, אחת השאלות של כל רוכש, היא איך זה שמשלמים את כל התמורה בעד הדירה ולא מקבלים מפתח באותו הרגע? כלומר במעמד חתימת ההסכם?

מצד שני, מעטות הרכישות שרוכשים משלמים כסף מזומן לדירה שהיא פנויה. ואם זה המצב, אני מציעה לך  לבדוק שוב ושוב את הנכס ולהזהר, היו לא מעט עסקאות עוקץ שהתחילו כך והסתיימו במפח נפש מאוד גדול לרוכשים. אז איך באמת עושים את זה בפועל? בשביל המצב הזה יש פעולה שקריטי לבצע. במילים אחרות, הכר את את המונח הזה שמאוד חשוב לך להכיר: הערת אזהרה.

הדבר הראשון שעושה עורך הדין שלך לאחר שחתמת על הסכם המכר לרכישת הדירה, זה לרשום הערת אזהרה על שמך בפנקסי המקרקעין.  או לפחות כדאי לך לדעת שזה הדבר הראשון שעליו לבצע!

כדאי לזכור, בעסקת מקרקעין, כאשר אתה בצד של הרוכש, הדבר החשוב ביותר עבורך חוץ מלקבל את המפתח ולגור בנכס, זה לרשום את הנכס על שמך בפנקסי המקרקעין המתאימים!

כדי לעשות זאת, נדרשות פעולות משפטיות שונות, שאינן מסתיימות במועד אחד. אחת מהפעולות החשובות ביותר, כאמור, היא רישום הערת אזהרה. ע"ש הרוכש לאחר שנחתם הסכם מכר.

אז מה זו הערת אזהרה?

זהו רישום בפנקסי המקרקעין אשר לפיו מתחייב המוכר שלא לעשות עסקה אחרת בנכס. הערה זו מאוד חשובה, שכן היא מקנה זכות חוזית לרוכש על הנכס, גם בטרם שולמה התמורה במלואה.

בד"כ הערת אזהרה תרשם בלשכת רישום המקרקעין, וכמו כל רישום אחר שנעשה, יצויין היום והשעה שבה נרשמה הערת אזהרה. הרישום הזה הוא הוכחה במקרה  ויש טענה של עסקאות נוגדות, כלומר

ששני רוכשים טוענים שרכשו את אותו הנכס במקביל. רצוי מאוד להקפיד כי התשלום הראשון על חשבון תמורת הנכס, יוחזק בנאמנות בא כוחו של המוכר, כלומר אצל עורך דינו, לפחות 2 ימי עסקים, על מנת שהרוכש יוכל לרשום את הערת האזהרה על שמו. רק לאחר שתרשם הערת הזהרה, ייפרע התשלום הראשון לטובת המוכר והעסקה תמשיך להתנהל. חשוב לשים לב, מדובר במנגנון אבטחה חשוב לטובת רוכש הדירה. בכל מקרה, תמיד רצוי וחשוב להעזר בעורך דין מנוסה שיכין עבורכם את ההסכם הטוב ביותר לטובתכם. רוצה לדעת עוד ולקבל כלים איך לרכוש דירה במינימום הוצאות באופן הבטוח ביותר לך ולכסף שלך?

צור עמי קשר כעת!

כאן תוכל לגלות איך מוצאים נסח טאבו!

One Comment

  1. שירלי 22 ביולי 2014 at 14:39

    איזה הסבר ברור לשם שינוי!
    תודה!

Comments are closed.