3 בדיקות חשובות שחובה לבצע לפני קניית דירה

 

אם אתה עומד לרכוש דירה, בין אם זו דירה מ"הניילונים " (דירה מקבלן) או דירה יד 2, כדאי לדעת שלפני שאתה חותם על הסכם עליך לבצע בדיקות לדירה.

מה זאת אומרת בדיקות לפני קניית דירה?

הרבה רוכשי דירות מתייחסים לרכישת דירה כאילו זה קניית רכב. כלומר, מספיק להם לכתוב איזשהו "פתק" כמו שעושים זכרון דברים לרכישת רכב יד 2, ששם מתחייבים שהרכב תקין ואם יש בעיה שתתגלה לאחר הרכישה, הם מסכימים על כל מיני תנאים. אז לפני רכישת דירה, רוכשי דירות לא ממש חושבים שעליהם לבדוק את הדירה והכוונה לא רק בעיניהם.

זאת אומרת שיש לבדוק את הנכס, מבחינה משפטית, הנדסית ותכנונית.

ברוב המקרים, אם לא בכולם רצוי ומומלץ שעורך דין מטעמך יערוך את הבדיקות לפני שאתה מתחייב בקניית דירה.

ובכל זאת, כדאי שתדע מהן הבדיקות החשובות ביותר שיש לערוך בטרם מתחייבים בהסכם לרכישת דירה, הנה רק 3 מהן:

בדיקות לפני קניית דירה

הבדיקה הראשונה: בדיקת הזכויות

זו בדיקה ראשונה שיש לערוך והכוונה היא זכויות הבעלות על הנכס. של מי הזכויות? באיזה פנקס הן רשומות? האם בפנקס רישום המקרקעין או אולי בפנקסי מנהל מקרקעי ישראל? יכול להיות שהזכויות על הנכס רשומות אצל החברה המשכנת?

איך יודעים? דבר ראשון בודקים בטאבו. כדי לבדוק איך מוציאים נסח טאבו – לחץ כאן.

אם יש לך פרטי גוש, חלקה ותת חלקה, ניתן להקליק כאן – ולהוציא נסח טאבו ישירות מאתר משרד המשפטים.

הבדיקה השניה: בדיקת השעבודים/העיקולים

אם הנכס משועבד, אז מדובר בנורת אזהרה שחובה לבדוק. רב הנכסים משועבדים לבנקים, כלומר רובצת עליהם משכנתא ועל מנת לרכוש את הדירה, עליה להיות "נקיה" משעבוד גם מאותה משכנתא. איך עושים זאת? באמצעות הסכמות מסוימות הבאות לידי ביטוי בהסכם המכר.

חוץ ממשכנתא, יכולים להיות שעבודים נוספים, צווי בית משפט וכד' שעלולים לסבך את העסקה ולגרום לנכס להיות בעייתי לרכישה.

הבדיקה השלישית: הבדיקה התכנונית

כחלק מבדיקות לפני קניית דירה, הביקור במשרדי התכנון וההנדסה ברשות המקומית הוא קריטי. חובה לבדוק אם אין בניה לא חוקית, צווי הריסה וכל מיני דו"חות והיטלים שהרשות המקומית יכולה להטיל על הרוכש לאחר הרכישה.

כאן אפשר לקרוא על מצב שבו הנכס לא נבדק – והרוכשים הפסידו הרבה מאוד כסף. לחץ כאן וקרא מה קורה כשלא עושים בדיקות לפני קניית דירה יד 2 ו איך לא שמו לב לקומה שלמה ללא היתר בניה…

כדאי לזכור, שאת הבדיקות האלה רצוי ומומלץ שעורך דין יבצע ולא אדם אחר שאינו מקצועי, שלא בקיא, בפרקטיקה, בהוראות החוק ובהבנה של כל ההשלכות של תוצאות הבדיקות האלה.

אם המידע הזה עזר לך, אתה מוזמן לשתף אותו.

אם יש לך בעיות ושאלות בנושא, אתה מוזמן ליצור איתי קשר וביחד נבדוק איך אפשר לעזור לך!

ליצירת קשר עימי:08-9473980

[youtube id="zE_uqlU262Y" align="center"]

By | 2017-06-11T14:13:26+00:00 אוגוסט 14th, 2014|מאמרים, מידע מקצועי, נדל"ן, עורך דין מקרקעין|סגור לתגובות על 3 בדיקות חשובות שחובה לבצע לפני קניית דירה